Na tomto webu jsou soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím souborů cookie. Více zde |
720 072 605
Nábřeží Václava Havla 208, 541 01 Trutnov

Vybavení ordinace

Abychom mohli svým pacientům zajistit co nejlepší vyšetření, máme stomatologickou ordinaci vybavenou moderními technologiemi.

1. OTOČNÉ KŘESLO

Nejmodernější digitální souprava nesoucí křeslo otočné o 90 stupňů.

2. CBCT – 3D DIAGNOSTIKA

Naše klinika nabízí jak klientům, tak i lékařům z Trutnova a okolí jeden z nejmodernějších přístrojů My Ray Hyperion X5 3D/2D patřící ve své kategorii k absolutní špičce. Přístroj je mimořádně rychlý, přesný a díky sníženému zatížení zářením je také velmi bezpečný.

3. INTRAORALNÍ RENTGEN

RXDC HyperSphere je rentgenový přístroj od MyRay. Využívá nejmodernější technologie a splňuje tak i nejnáročnější požadavky. RXDC s vysokofrekvenčním generátorem rentgenového záření od firmy Toshiba, významně redukuje radiační dávku. Význačným rysem RXDC je HyperSphere technologie. Revoluční kulový kloub je plně otočný v každém směru. Rentgenová hlava se volně otáčí kolem koule tak, že je prakticky možné dosáhnout jakékoliv pozice.

4. DIGITÁLNÍ RENTGENOVÝ SENZOR

Digitální rentgenový senzor ZEN-X umožňuje získání rentgenových snímků s velice nízkou expozicí. Díky lékařskému softwaru je možné vaše snímky snadno archivovat, sdílet a zvětšovat.

5. PRACOVNÍ NÁSTROJE A POMŮCKY

V naší ordinaci je zcela nekompromisně dodržována sterilita všech pracovních nástrojů a pomůcek používaných při ošetření pacienta, stejně jako čistota celé ordinace.

Využíváme maximální možné množství jednorázových pomůcek (určených výhradně jednomu pacientovi) – roušky, ochranné ubrousky, rukavice, savky, jehly, kapslované materiály, atd. Ostatní pomůcky i nástroje, včetně koncovek používaných na zubní soupravě jsou denně sterilizovány v autoklávu – horkou vodní párou pod vysokým tlakem. Sterilizace je řízena počítačem, její bezchybnost je kontrolována v průběhu každého cyklu pomocí několika speciálních testů a ke každému cyklu je veden protokol o jeho průběhu.

6. KOSTNÍ PIEZOCHIRURGIE

Ultrazvuková kostní piezochirurgie je dnes již standardem v možnostech preparace kostní tkáně. Unikátní přístroje nám umožňují šetrně pracovat s kostí a zavádět implantáty.

7. APEXLOKATOR RAYPEX 6

Apexlokátor se používá pro endodontické ošetření. Je určen k přesnému změření délky kořenových kanálků a vizuální sledování nástroje v kanálku po celou dobu zákroku.

8. VYSOKOFREKVENČNÍ KAUTER

Je vysokofrekvenční elektrický přistroj pro odstranění hyperplastických měkkých tkání, tím zpřístupňuje kazy umístěné pod měkkými tkáněmi a dále způsobuje hemokoagulaci tj. stavění krvácení. Výhodou použití řezu elektrickým proudem je výrazně nižší pooperační bolestivost a rychlejší hojení. Je vhodný k menším chirurgickým zákrokům.

9. INTRAORÁLNÍ KAMERA

Je samozřejmou součástí moderního stomatologického pracoviště. Umožňuje ošetřujícímu lékaři detailní pohled i do hůře přehledných oblastí. Pacientům potom možnost sledování vlastního zákroku s následnou archivací snímků pro dokonalý přehled o stavu a vývoji chrupu i okolních tkání v čase.

10. KOFFERDAM

Jedná se o elastickou blánu z polymerů, která se upevňuje na zuby ošetřované oblasti pomocí speciálních spon. Tato pomůcka zajišťuje přehlednější pracovní pole, ochranu měkkých tkání během zákroku. Poskytuje izolaci v prostředí kde probíhá ošetřování, vede k vyšší kvalitě a poskytuje zvýšený komfort pacientovi.

11. ENDODONTICKÝ MOTOR A NITI NÁSTROJE

Endodontický motor a NiTi nástroje jsou vysoce moderní nástroje ke zpřesnění opracování kořenových kanálků.

12. PŘISTROJ PRO HERMETICKÉ ZAPLNĚNÍ KOŘENOVÉHO KANÁLKU

Nejčastěji se plní guttaperchovými čepy a tekutým pojivem, tzv. sealerem, který po čase v kanálku ztuhne.

13. OPERAČNÍ MIKROSKOP

Dalším krokem po lupových brýlích, které specialisté kliniky ImplaDent standartně používají skoro při všech výkonech, je mikroskop s mnohonásobným zvětšením ( v našem případě až 40 krát).
Výhody ošetření za pomoci operačního mikroskopu:
Vysoká přesnost ošetření , díky až čtyřicetinásobnému zvětšení.
Dokonalý přehled v místě ošetření – ošetření pod mikroskopem nám umožní vidět to, co jiné technologie ( RTG, lupové brýle…) nezvládnou.
Miniinvazivní terapie – při použití operačního mikroskopu dochází k maximálně šetrnému ošetření, nejsou zbytečně poškozovány zdravé zubní tkáně.

Co o nás říkají pacienti

"Profesionální přístup, příjemné prostředí, můžu jen doporučit. :)"

Lucka Hlaváčková

"Pěkné a příjemné prostředí, pohodový personál naprostá spokojenost a profesionální přístup. Děkujeme. Petr Ondráško.“

Petr Ondráško

"Vřele doporučuji, paní zubařka je moc milá a příjemná, profesionální přístup. Super pocit nebát se jít k zubaři. :)"

Andrea Kulichová

Objednávka návštěvy

Vyplňte tento formulář a my se vám během našich pracovních hodin ozveme zpět.