Na tomto webu jsou soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s použitím souborů cookie. Více zde |
720 072 605
Nábřeží Václava Havla 208, 541 01 Trutnov

Implantace a extrakce

Zubní implantáty jsou jako svoje vlastní zuby! Zubní implantáty se dnes stály dokonalou náhradou chybějících zubů.

Nicméně, i přes významné pokroky v moderní medicíně, ztrátám nelze vyhnout. Většina lidí během života v různém věku přijdou o jeden, několik, a někdy i o vše své zuby. To působí závažné zdravotní problémy. Proč?

 • Za prvé, je narušena žvýkací funkce, což vede k různým nemocem žaludku a střev.
 • Za druhé, může se vyskytnout porucha řečí, která dokáže vytvářet nejen osobní, ale i profesionální problémy.
 • Za třetí, nedostatek zubů kazí úsměv, deformuje obličej a občas přivádí i k vážným duševním potížím. Obecně platí, že to není jen osobní problém: mnoho profesí vyžadují bezchybný vzhled.
 • Za čtvrté: kořeny zubů jsou ponořeny do čelistní kosti, která poskytuje spolehlivou oporu. Při ztrátě zubů kost ztrácí svou funkční hodnotu a začne řídnout, což jeví komplexní problém pro zdraví celého organismu.

 

ZUBNÍ IMPLANTÁTY

 • Zubní implantáty jsou umělými zubními kořeny z titanu, který je inertní, lehký a biokompatibilní.
 • Zubní implantáty se zavádějí do kosti horní nebo dolní čelisti, pak lékař nasází na ně nové korunky, můstky nebo snímatelné zubní náhrady. Umělý zub se vzhledem nijak neliší od původního.
 • Jaké výhody mají zubní implantáty před jinými typy zubních protéz?
 • Za prvé, není třeba brousit vlastní zuby, jak to je v případě korunek nebo můstků
 • Za druhé, zubní implantát se pocitově neliší od vlastního zubů. Takže zvyknout si na zubní implantát je mnohem jednodušší, než na snímatelnou zubní náhradu. Pacient po ukončení léčby necítí ani sebemenší nepohodlí.

Už jsme psali o tom, že na místě chybějícího zubu má kost tendenci atrofovat, ztrácí objem. To může stát překážkou pro zavedení zubního implantátu. V tomto případě provádíme kostní plastiku a přidáváme chybějící kost do dolní a horní čelisti, protože čelistní kosti představují základ pro ukotvení zubního implantátu.

Kde se bere kost na kostní plastiku pro zavedení zubního implantátu? Používá se vlastní kostní buňky pacienta anebo uměla kostní hmota.

Dříve anatomické podmínky byly konstantní hodnotou a v závislostí na tom se dělalo rozhodnutí o možnosti zavedení zubního implantátu. Nyní se díky rozvoji plastické chirurgie situace změnila: anatomie ústní dutiny se mění pomocí implantace.

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY

 

Zubní implantaci možno provést u každého klienta?

Zubní implantáty vhodné při ztrátě jednoho zubu když nechcete si kvůli zhotovení můstku nechat obrousit zdravé sousední zuby. Zubní implantáty vhodné při ztrátě více zubů, nebo všech zubů v dolní a horní čelisti když nechcete nosit snímací náhradu, která by Vám nahradila ztracené zuby. Zubní implantáty se zavádějí u dospělých bez žádné věkové omezení a závisí jen na zdravotním stavu. Implantace je možná u dospívajících v době kdy je růst čelistí již téměř ukončen

Onemocnění, který jsou překážkou zubní implantace:

 • poruchy srážlivosti krve
 • nádorové onemocnění v dutině ústní
 • osteoporóza
 • zvýšená funkce štítné žlázy
 • silná cukrovka

Implantace zubu není vhodná zejména u silných kuřáků Další důležitou podmínkou pro úspěšné zavedení a vhojení zubního implantátu musí být naprosto perfektní ústní hygieně, protože o zavedený zubních implantátu je nutné se starat lépe než o přirozené zuby.

Co když v čelisti není dostatek kosti?

Každý zubní implantát potřebuje pro svoji správnou a dlouhodobou funkci dostatek kosti, ve které je zakotven. Stava se, že čelistní kost po ztrátě zubů má nedostatečnou šířku či výšku kosti. Nedostatečný objem kosti lze doplnit pomocí augmentace. Jedná se o malý chirurgický výkon, který se provádí v místním znecitlivění. Nebojte se, augmentace se provádí zcela bezbolestné. Existuje více typů augmentačních technik a provádí se buď současně se zavedením implantátu nebo předem. Při větším zesílení kosti je možné k zavedení implantátu přistoupit po 6-9 měsících, které jsou nutné k dokonalému zhojení a regeneraci kosti.

Jaký je postup zavedení zubních implantátů?

Objednáme vás na úvodní konzultaci, při které zubař provede cílené vyšetření v ústech a probere s Vámi možnosti a varianty zavedení implantátu včetně cenové kalkulace. Pokud je situace pro implantaci vhodná, domluvíme se s Vámi termín zavedení implantátu, zhotovíme 3D digitální panoramícky snímek sloužící pro zhotovení implantologického plánu. Samotné zavedení zubní implantátu probíhá ambulantně v místním znecitlivění a trvá v jednoduchých případech jen půl hodiny. Po implantaci zubu je mimořádně důležité dodržovat doporučení lékaře. Bolest po této operaci je mírná.Kromě toho, sliznice úst po zubní implantací jsou velmi citlivé na různé infekce. Typicky lékaři předepisují antibiotiky, aby se zabránilo infekce, protizánětlivé léky, které přispějí ke snížení otoku, analgetik k úlevě od bolesti. Po období vhojování (8 – 12 týdnů podle typu a umístění implantátu) je možno přistoupit k protetické fázi, kdy se na zubní implantát nebo zubní implantáty zhotoví korunka nebo můstek, popřípadě snímatelná protéza imitující přirozený tvar a barvu zubů.

Jak dlouhá je životnost zubního implantátu?

Životnost zubního implantátu záleží na úrovni ústní hygieny, kvality a objemu čelisti, kouření a dalších faktorech. Pacient musí důkladné provádět ústní hygienu a zůstává pod pravidelným dohledem zubního lékaře a dentální hygienistky.

Jak se můžu objednat?

V případě Vašeho zájmu o zubní implantát je možné kontaktovat naši ordinaci telefonicky, emailem nebo kontaktním formulářem na našem webu.

Co o nás říkají pacienti

"Profesionální přístup, příjemné prostředí, můžu jen doporučit. :)"

Lucka Hlaváčková

"Pěkné a příjemné prostředí, pohodový personál naprostá spokojenost a profesionální přístup. Děkujeme. Petr Ondráško.“

Petr Ondráško

"Vřele doporučuji, paní zubařka je moc milá a příjemná, profesionální přístup. Super pocit nebát se jít k zubaři. :)"

Andrea Kulichová

Objednávka návštěvy

Vyplňte tento formulář a my se vám během našich pracovních hodin ozveme zpět.