Vybavení ordinace

Abychom mohli svým pacientům zajistit co nejlepší vyšetření, máme stomatologickou ordinaci vybavenou moderními technologiemi.

1. Otočné křeslo

Nejnovější a nejluxusnější digitální souprava nesoucí křeslo otočné o 90 stupňů.

2. CBCT - 3D diagnostika

Naše klinika nabízí jak klientům, tak i doktorům ze Trutnova a okolí jeden z nejmodernějších přístrojů My Ray Hyperion X5 3D/2D patří ve své kategorii k absolutní špičce. Přístroj je mimořádně rychlý, přesný a díky sníženému zatížení zářením je také velmi bezpečný.

3. Intraoralní rentgen

RXDC HyperSphere je rentgenový přístroj od MyRay. Využívá nejmodernější technologie a splňuje tak i nejnáročnější požadavky. RXDC s vysokofrekvenčním generátorem rentgenového záření od firmy Toshiba, významně redukuje radiační dávku. Význačným rysem RXDC je HyperSphere technologie. Plně otočný kulový kloub je revoluční v každém směru. Rentgenová hlava se volně otáčí kolem koule tak, že je prakticky možné dosáhnout jakékoliv pozice.

4. Digitální rentgenový senzor

Digitální rentgenový senzor ZEN-X umožňuje získání rentgenových snímků s velice nízkou expozicí. Díky lékařskému softwaru je možné vaše snímky snadno archivovat, sdílet a zvětšovat.

5. Pracovní nástroje a pomůcky

V naší ordinaci je zcela nekompromisně dodržována dokonalá sterilita všech pracovních nástrojů a pomůcek používaných při ošetření pacienta, stejně jako čistota celé ordinace.

Využíváme maximální možné množství jednorázových pomůcek (určených výhradně jednomu pacientovi) - roušky, ochranné ubrousky, rukavice, savky, jehly, kapslované materiály, atd. Ostatní pomůcky i nástroje, včetně koncovek používaných na zubní soupravě jsou denně sterilizovány v autoklávu - horkou vodní párou pod vysokým tlakem. Sterilizace je řízena počítačem, její bezchybnost je kontrolována v průběhu každého cyklu pomocí několika speciálních testů a ke každému cyklu je veden protokol o jeho průběhu.

6. Kostní piezochirurgie

Ultrazvuková kostní piezochirurgie je dnes již standardem v možnostech preparace kostní tkáně. Unikátní přístroje nám umožňují šetrně pracovat s kostí a zavádět implantáty.

7. Apexlokator RAYPEX 6

Apexlokátor se používá pro endodontické ošetření. Je určen k přesnému změření délky kořenových kanálků a vizuální sledování nástroje v kanálku po celou dobu zákroku.

8. Vysokofrekvenční kauter

Je vysokofrekvenční elektrický přistroj pro odstranění hyperplastických měkkých tkání, tím zpřístupňuje kazy umístěné pod měkkými tkáněmi a dále způsobuje hemokoagulaci tj. stavění krvácení. Výhodou použití řezu elektrickým proudem je výrazně nižší pooperační bolestivost a rychlejší hojení. Je vhodný k menším chirurgickým zákrokům.

9. Intraorální kamera

Je samozřejmou součástí moderního stomatologického pracoviště. Umožňuje ošetřujícímu lékaři detailní pohled i do hůře přehledných oblastí. Pacientům potom možnost sledování vlastního zákroku s následnou archivací snímků pro dokonalý přehled o stavu a vývoji chrupu i okolních tkání v čase.

10. Kofferdam

Jedná se o elastickou blánu z polymerů, která se upevňuje na zuby ošetřované oblasti pomocí speciálních spon. Tato pomůcka zajišťuje přehlednější pracovní pole, ochranu měkkých tkání během zákroku. Poskytuje izolaci v prostředí kde probíha ošetřování, vede k vyšší kvalitě a poskutje zvýšený komfort pacientovi.

11. Endodontický motor a NiTi nástroje

Endodontický motor a NiTi nástroje jsou vysoce moderní nástroje ke zpřesnění opracování kořenových kanálků.

12. Přistroj pro hermetické zaplnění kořenového kanálku.

Nejčastěji se plní guttaperchovými čepy a tekutým pojivem, tzv. sealerem, který po čase v kanálku ztuhne.